Reklam Yönetimi

Dijital mecralarda reklam verebileceğiniz farklı platformlarda, size büyük etkiler sağlayacak dokunuşları yapma tecrübesine sahip ekibimizle birlikte bütçenizi doğru şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Her reklam kampanyası optimize edilmelidir.

Optimizasyon; raporlama, analiz ve test adımlarının döngüsel bir biçimde tekrarlanması sürecidir.Yapılan optimizasyon sayesinde, gelirinizin artmasını sağlayabilir, sitenizin kullanılabilirliğini iyileştirebilir, daha fazla satış, trafik ve müşteri elde edebilirsiniz.

Dijital reklamın gücünü kullanın.

Müşterilere hızlı ve etkili ulaşmak için reklamlarınızın ilgi çekici olmasına özen gösteririz. Ürün satıyorsanız kullanıcılara neler satın alabileceklerini gösterir, hizmet sağlıyorsanız size nasıl ulaşabileceklerini anlatırız.
Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.
Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.
Reklamcılık hedeflerine ve her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara bağlı olarak Google Adwords’te her bir kampanya için günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. Bu bütçe istendiği takdirde istendiği zaman değiştirilebilir. Adwords reklam bütçesini belirlemede kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.
Facebook reklamları, hedef kitlenize potansiyel müşteriler, internet sitesini ziyaret edenler ve markanın mobil uygulamasını kullananlar sayesinde ulaşarak satışlarınızı yukarı taşır. Her bir ürün için hedef kitle belirlenmesine olanak sağlayan Facebook reklamları, ilgi alanına yönelik yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranını artırır.
Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.
YouTube reklamları için belli bir bütçe söz konusu değildir. Bu konuda dilediğiniz bütçe üzerinden reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.

Hedefleriniz için birlikte çalışalım!